Wyjazd malucha na kolonie

Nie każdy posiada możność zapewnić dziecku zajęcie i bezpieczną rozrywkę w wakacje. Większa część opiekunów musi pracować podczas lata, czy też wziąć kolejny urlop wypoczynkowy, żeby zagwarantować dziecku opiekę. W takiej sytuacji wyjazd dziecka na kolonie, bądź obóz jest doskonałą możliwością, ponieważ mogą spokojnie pracować w czasie gdy ich latorośle przebywają na kolonii, czy też obozie.

Namiot

Autor: Oleh Slobodeniuk
Źródło: http://www.flickr.com
Właściwym pomysłem na urlop dla najmłodszych jest wysłanie ich na kolonie i obozowiska. Latorośl na owego gatunku wyjeździe niesłychanie korzysta. Naucza się przede wszystkim autonomii i dzielności. () Do tego szkoli zdolności interpersonalne, modeluje własny styl, weryfikuje siebie, doznaje poczucia sprawności, musi samo sobie radzić w nowym otoczeniu, w nowej grupie, musi zaadoptować się do nowej sytuacji. Oswaja się z pozostałymi ludźmi i z nową rzeczywistością, w której jest jednym z wielu.

Przede wszystkim trzeba zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Rodzice muszą mieć pojęcie, z kim i dokąd jedzie latorośl, jakie będą warunki mieszkaniowe, jaki jest program zajęć.

Trampolina

Autor: Jeromy Shepherd
Źródło: http://www.flickr.com

Istotną kwestią w planowaniu wyjazdu jest zebranie jak najbardziej dogłębnych wiadomości o organizatorze kolonii, wychowawcach i miejscu, w jakim potomek spędzać będzie czas. Najodpowiedniej słać najmłodszych na kolonie, bądź biwaki rekomendowane przez opiekunów różnych latorośli.

Ważny jest też dobór dobrej odmiany rozrywki. Propozycji na rynku jest niemało. Istnieją obozy sportowe, językowe, artystyczne. Wybór kolonii stosownej powinien być przedyskutowany z dzieckiem, bo to przecież ono ma się porządnie bawić.

Jeżeli szukasz podobnych informacji na opisywany wątek, to także rzuć okiem na wczasy grecja analogiczne materiały, które podnoszą tę problematykę.

Powinno się pamiętać, że to, co nam wydaje się atrakcyjne, nie musi być takie dla dziecka. Powinno się mieć pewność, że wyjazd będzie dla malucha interesujący.

Wyprawy, turnieje, dyskoteki, włóczęgi, plażowanie, pływalnia, turnieje, gry zbiorowe i przyjemności, wszędzie tutaj przydatna jest integracja i umiejętność czynności w gromadzie, którą dzieci powinny wykorzystać w szkole i w życiu powszednim, chociażby przy przestrzeganiu zasad jakie wyznacza wspólnota. Należałoby także sprawdzić, czy realizator posiada pozwolenie na funkcjonowanie, jest solidny i ubezpieczony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*