Turystyka – czy opłaca się studiować?

Każdy absolwent szkoły średniej, który chce podjąć studia magisterskie, staje przed poważnym wyborem – jaki profil kształcenia wybrać? To szczególnie ważna decyzja, ponieważ wpływa ona nie tylko na kolejne 5 lat życia młodej osoby ale także na jego późniejszą karierę i sytuację materialną. Podjęcia decyzji nie upraszcza chwiejna sytuacja na rynku pracy, który w kilku ostatnich latach zmienia się dynamicznie, razem ze zmianami globalnej i ogólnokrajowej koniunktury.

Jaki kierunek, w takim razie, opłaca się studiować? Na pewno taki, który da możliwość zdobyć interdyscyplinarne wykształcenie, powodując, że absolwent będzie mógł znaleźć pracę w różnorodnych gałęziach gospodarki. Jednym z takich kierunków jest hotelarstwo studia. To z całą pewnością dziedzina interdyscyplinarna, w ramach której student zdobywa wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, społecznych i przyrodniczych, a także rolniczych (). Wspomniany kierunek jest oferowany zarówno w szkołach państwowych, jak również na uczelniach prywatnych, a studia można realizować w trybach stacjonarnym i niestacjonarnym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich. Większość uczelni daje swoim studentom sposobność odbycia różnorodnych kursów, dodatkowo zwiększających ich zdolności i wartość na rynku pracy.

Nauka angielskiego

Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki kompletnemu wykształceniu, absolwenci turystki i rekreacji mają możliwość znaleźć zatrudnienie w takich podmiotach jak biura podróży, ośrodki wypoczynkowe i ośrodki sportowo-rekreacyjne, różnego typu organizacjach społecznych, a także w organach administracji centralnej i lokalnej.

Jeśli interesuje Cię omawiany artykuł, to bez ociągania kliknij tu i zobacz ponadto inny tak samo zajmujący niezły serwis (https://www.energopiast.pl/budownictwo-przemyslowe).

Niestety turystyka studia to profil nie dla wszystkich. Osoba pragnąca podjąć studia o wspomnianym profilu, musi wykazywać liczne zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróży. Powinna także charakteryzować się kreatywnością oraz dobrą organizacją pracy. W tym przypadku, bardzo istotnymi umiejętnościami są zdolność do szybkiego podejmowania decyzji i komunikatywność oraz predyspozycje lingwistyczne.

jeśli chcesz związać swoją przyszłość z branżą turystyczno-usługową i jesteś zainteresowany rozpoczęciem nauki na kierunku turystyka i rekreacja, nie zwlekaj, rekrutacja na studia 2014 wciąż trwa ()! Wystarczy, że złożysz określone dokumenty w dziekanacie interesującej Cię szkoły, a już od października możesz rozpocząć pasjonującą przygodę z tym interesującym kierunkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*