Jak zamówić tanie bilety lotnicze?

Zapewne nie raz zdarzało nam się słuchać opowieści o tych, którzy za przysłowiowego grosza polecieli do któregoś z krajów Europy. Czy to realne, żeby polecieć za tak niewielkie pieniądze? Naturalnie! Wprawni poszukiwacze niedrogich lotów wiedzą, w jaki sposób przy kupnie biletu oszczędzić nawet kilkaset złotych. Wymaga to jednak zaangażowania oraz dyscypliny.

Jak znaleźć tanie loty? Najważniejsze: wystrzegajmy się wysokiego sezonu, np. wakacji czy długich weekendów. Taniej kupimy bilet jesienną porą tudzież wiosną.

Ceny biletów na stronach tanich linii potrafią się zmieniać nawet wiele razy w ciągu dnia. Zatem istotne jest, o której godzinie je sprawdzamy. Ceny nagminnie skaczą tuż przed weekendem, ponieważ wiadomo, że wtedy mniej osób pracuje, więc więcej ma czas na planowanie podróży i rezerwowanie lotów. W weekendy nie pracują również działy odpowiadające w firmach

lot samolotem

Autor: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com

lotniczych za ceny biletów. Ceny lotów, z tego samego powodu, rosną również wieczorem. Dobrze jest dlatego kontrolować ceny biletów kilka razy w ciągu dnia i po prostu czyhać na dobrą cenę. Jedno jest pewne: im więcej czasu przeznaczymy na szukanie biletu, tym uzyskamy lepszą cenę.
Dalsza wskazówka: im wcześniej bilet kupimy, tym mniej zapłacimy. Korzystajmy też z promocji. Jeśli nie jesteśmy szczególnie przywiązani do jednego kierunku, polećmy tam, gdzie na daną chwilę jest tanio. Aby sprawdzić, gdzie w danym momencie są najkorzystniejsze ceny biletów, należy wypróbować w wyszukiwarce podróżniczej funkcję „wszędzie”. Dobrze jest codziennie przeglądać strony linii lotniczych, zestawiać oferty (bądź na bieżąco), wypatrywać promocji. Zgadza się – codziennie, gdyż najlepsze oferty rozchodzą się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki.

Pamiętajmy by zapisać się do newsletterów.

Jeśli znalezione przez Ciebie tu informacje okazały się zbyt skąpe, to ta wskazówka z serwisu (http://osadanaochodzitej.pl/) niechybnie okaże się godna Twojego zainteresowania.

Wówczas zawsze trafią na naszą skrzynkę najnowsze informacje o kuszących promocjach linii lotniczej. Odwiedzajmy też blogi, strony i fora, na których urlopowicze mogą wymienić się spostrzeżeniami.
Zastosujmy się do powyższych porad, a zrozumiemy, że szukanie tanich biletów potrafi być bardzo przyjemnym zajęciem. A jakże satysfakcjonującym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*