Nie zastanawiaj się i zamień morze na góry

Ani się obejrzymy, a lada chwila przyjdą wakacje. Warto abyśmy już teraz zaplanowali ten zbliżający się czas. Czy będą to góry, morze czy jeziora? Polacy to wielcy szczęściarze. Wszak nie wszystkie państwa mają dojście do wspomnianych wcześniej miejsc. Owszem, można zdecydować się na wyjazd zagraniczny, lecz mimo to, przytaczając słowa Wincentego Pola „cudze chwalicie, swego nie znacie…” – namawiamy do spędzenia urlopu w kraju. Powodem jest, idąca ku lepszemu kondycja krajowych dróg. Dziś, autostrady poprowadzą nas do większości miejsc w Polsce. Cały czas powstające nowe odcinki dają nam możliwość szybkich, a jednocześnie bezpiecznych podróży.

Do odwiedzenia polskich zakątków zachęcić nas także mogą niewygórowane ceny. Polska jednak cały czas wypada interesująco pod tym względem w porównaniu z Europą Zachodnią.
góry w Polsce

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
A może by tak tego roku zapomnieć o przyzwyczajeniach, nadmorskich kurortach i postawić na wyjątkowe góry w Polsce (), Beskidy, Karkonosze czy Sudety – wszystkie góry robią wrażenie, ale jednak tylko w Tatrach poczujemy się najbliżej nieba. Nadzwyczajne widoki, jakie zapewniają nam szlaki górskie, służący większości osób klimat, jak również niezwykła atmosfera, którą dostarczają rodowici górale, to sposób na niezapomniany wypoczynek – oferty na agroturystykę.

Wielkie wrażenie robi na nas obraz (podobrazie bawełniane) ośnieżonego szczytu Kasprowego wierchu latem, kiedy w dolinie jest upalnie i słonecznie. Wartkie ruczaje zachęcają do umoczenia stóp w ich nurcie, a pachnąca łąka by na niej spocząć. Tak, wczasy w górach to głównie obcowanie z naturą.
polskie góry

Autor: hrvargas
Źródło: http://www.flickr.com
Zwiedzając wszelakie zakątki kraju nieustannie mamy ochotę by skosztować tamtejszych przysmaków, a dotychczasowe menu zastępujemy regionalnymi produktami. Trudno więc sobie wyobrazić wakacje w górach bez wędzonego oscypka zjedzonego u podnóża Wielkiej Krokwi czy kwaśnicy na Krupówkach.
Proponujemy więc by już w najbliższych dniach zainicjować poszukiwania sympatycznego miejsca noclegowego. Pomyśleć czy lepiej poczujemy się w góralskiej chacie, czy może w wytwornym, przepełnionym atrakcjami hotelu. Dla ułatwienia możemy wystukać w wyszukiwarkę internetową frazę: wakacje w górach 2014, a ujrzymy bogatą listę ofert, z której z całą pewnością wybierzemy właściwą.
Posted in Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*