Kiedy jechać do Tajlandii? Liczymy na śliczną pogodę, nie chcemy jechać w porę deszczową

Nie jest sekretem, że ładna aura i dobra cena należą do głównych wymogów udanego wczasowania. Zastanówmy się zatem, kiedy najlepiej wyjechać do Tajlandii, tak by radosny nastrój a także zawartość portmonetki nie spłynęły nam wraz z deszczem.

Tajlandia kiedy jechać? Na pewno nie w porę deszczową. Jak już z pewnością wiemy, w Tajlandii wyróżnia się 3 główne pory roku (). Deszczowa pora rozpoczyna się w większości wypadków na przełomie maja oraz czerwca, zaś trwa do października. Nie powinno się zbytnio jej demonizować, ponieważ nie wszędzie przebiega ona jednakowo. Na wybrzeżu Andamańskim pada tak obficie, iż ogromnie wiele turystycznych ośrodków jest wówczas zamkniętych, jednak w drugich częściach kraju do końca lipca pada w większości wypadków nieczęsto – mniej więcej co trzy dni, najczęściej po południu albo w nocy. Pora deszczowa będzie dobrym czasem na wycieczkę dla ludzi potrzebujących ustrzec się sezonowego natłoku podróżników i zawyżonych z owej przyczyny cen. Powinna zadowolić także osoby doceniające wdzięki krajobrazu, takie jak: wszechobecna soczysta zieloność, zatopione ryżowe pola a także świeżo rozkwitające drzewa.
portret - wakacje

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością najodpowiedniejszym czasem na wyjazd do Tajlandii będzie pora ciepła, nierzadko określana nazwą „zimnej”. W faktyczności, tą trwającą od początku listopada do początku lutego porę roku, cechuje najpiękniejsza pogoda jak też optymalne temperatury od 28 do 32ºC . Warto jednak wziąć ze sobą ciepły sweterek, albowiem przykładowo w górskich obszarach północy, temperatura gwałtownie może się obniżać w porze wieczoru. W listopadzie jak też grudniu mogą również wystąpić doraźne opady (kiedy jechać na Kubę).

Jest to najlepszy okres na zwiedzanie zabytków Tajlandii, bowiem jest ono mniej wyczerpujące przy w miarę znośnym upale. Na wakacyjne eskapady rekomendowana jest także Kuba kuba kiedy jechać wycieczki takie oferuje współcześnie większość biur podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*