Krajowe propozycje, które spotykają się z sporym zainteresowaniem na rynku

Wśród rozmaitego typu obszarów w Polsce znaleźć można miejsca absolutnie magiczne, choć wcale daleko szukać nie musimy. Tajemnicze zakątki stoją przed nami otworem, wystarczy jedynie dobrze się rozejrzeć i ruszyć wraz z przyjaciółmi lub swoją rodziną na zwiedzanie. Nasze kaszuby to nie głównie moc zieleni, lecz przede wszystkim skupisko kulturowe, jakie bezsprzecznie warto poznać. Ten region kulturowy na północnym obszarze naszego kraju jest również częścią Pomorza z własnym językiem regionalnym.

Bory tucholskie odwiedzane niezwykle ochoczo w wakacje

W okresie wakacyjnym bory tucholskie cieszą się wyjątkową popularnością. Jest to jeden z największych kompleksów borów sosnowych w kraju, który rozciąga się aż na 3 tys. km2 sandru w samym dorzeczu Brdy oraz Wdy. Tuż przy tym regionie znajduje się Równina Tucholska z Równiną Charzykowską. W środkowej części borów tucholskich znajduje się urocze jezioro (pomosty pływające cena) Żabinek, a dokładniej w rezerwacie Jezioro Ciche. Niesamowity park narodowy wraz z obszarem Natura 2000 jest koniecznym punktem wycieczki.

Wśród ofert wyjazdów trafić można na niesamowite perełki

Nieznane na szeroką skalę kaszuby gwarantują wypoczynek. Widok rozszerzający się ze szczytu Wieżycy w kierunku Jeziora Ostrzyckiego robi znaczne wrażenie. Sama nazwa tego regionu funkcjonuje od 1283 roku, kiedy to papież Grzegorz IX wydał bullę papieską. Wskazane jest zwrócić uwagę na to, że miała ona za zadanie potwierdzić dobra joannitów pod Stargardem nad Iną. Stawiając na wczasy z najbliższymi wskazane jest właśnie ruszać w nieznane, by w niepowtarzalnym towarzystwie odkrywać to, co nowe.

Wyjazd do pełnego uroku miejsca – bory tucholskie zachęcają

Niegdyś bory tucholskie, a więc cały ten obszar, dotykany był klęskami żywiołowymi, takimi jak szczególnie pożary. Nie zmienia to jednak faktu, że dziś teren ten niesamowicie porośnięty jest sosnami i przyciąga uwagę również turystów zagranicznych. Dawniej rosły tu nie tylko sosny, ale również buki, dęby oraz lipy. Dziś w Borach spotykane są także wrzosowiska, jednak to głównie na zboczach nad Wisłą. Dodatkowo występuje liczna zwierzyna, jak jelenie, sarny albo lisy.

Posted in Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*