Propozycje urlopowe – czytaj więcej

Macie już zaplanowany urlop? A być może lubicie planować w ostatniej chwili? Przygotowałam dzisiaj dla Was dwa pomysły na wymarzone wczasy. Pierwszym jest Lwów, gdzie pamiątki historii są na każdym nieomalże rogu.

Początki miasta sięgają XIII wieku. To olśniewające miejsce, w którym na każdym kroku spotkać możesz pamiątki przeszłości pozostawione przez mieszkańców. Przez wieki żyli w tej okolicy, obok siebie Żydzi, Niemcy, Polacy, Ukraińcy jak też Ormianie. To właśnie tej mieszańce nacji, miasto zawdzięcza niepowtarzalną aurę, arsenał i kalejdoskop zabytków. Kupując bilety lotnicze Warszawa Lwów koniecznie powinieneś zobaczyć najważniejszy punkt miasta którym jest Rynek otoczony ślicznymi kamieniczkami, z jakich każda zasługuje na uwagę. Odszukamy tam kamienicę Królewską, przynależącą niegdyś do rodzicieli Jana III Sobieskiego, który przeobraził ją w pałacową rezydencję (dowiedz się nieco więcej). Z bastei XIX wiecznego ratusza można podziwiać panoramę Lwowa. Najogromniejszymi zabytkami sakralnym Lwowa są XIV-wieczna katedra ormiańska. Warto przespacerować się po Prospekcie Swobody, deptaku reprezentatywnym, który znajduje się w miejscu gdzie dawniej znajdowały się miejskie mury.

Ten ciekawy wpis (http://osmiornica.eu/kurs-nurkowania-technicznego/) przygotowywaliśmy dla Ciebie bardzo pieczołowicie. Myślimy, że przypadnie Ci do gustu i wejdziesz na naszą kolejną witrynę.

Start wałów wytycza pomnik Mickiewicza, a koniec zniewalający gmach Opery.

Chiny

Autor: Richard Barton
Źródło: http://www.flickr.com

Na ustanowionym w 1786 roku Cmentarzu Łyczakowskim leży wielu sławetnych rodaków, m.in. Maria Konopnicka, Gabriela Zapolska. Szczególne wzruszenie budzi nekropolia Orląt Lwowskich, gdzie pogrzebano blisko trzech tyś. Żołnierzy, w tym wielu studentów a także gimnazjalistów, poległych w czasie polsko-ukraińskich walk o miasto w listopadzie 1918 r.

Moją ruga propozycja na wakacyjną podróż jest taka – kupcie bilety lotnicze Warszawa Pekin. Jeżeli decydujecie się na przyjazd do stolicy Chin, weźcie pod uwagę, że to miasto jest piękne a także nadzwyczaj interesujące, to fakt, jednakże ma jedną poważną przypadłość – straszne kłopoty ze smogiem. Jeżeli zastanawiasz się, co warto zobaczyć w Pekinie, koniecznie poświęć jeden dzień na zobaczenie najbardziej znanych chińskich antyków i miejsc. Jeśli nie starczy Ci czasu na przechadzkę po Wielkim Murze Chińskim, to z całą pewnością zdążysz wybrać się do centrum stolicy na największy i jeden z najbardziej popularnych placów świata – Plac Niebiańskiego Spokoju.

Chiny

Źródło: pixabay.com

Mieści się tam też Chińskie Muzeum Narodowe, Wielka Hala Ludowa oraz Mauzoleum Mao Zedonga. Niedaleko położony jest, wpisany na listę UNESCO, największy zespół pałacowy świata, zatem Zakazane Miasto (wejdź tutaj). To najbardziej rozpoznawalna atrakcja turystyczna chińskiej metropolii, niegdyś zamknięta dla wszystkich oprócz cesarskiej rodziny, najwyższych urzędników oraz eunuchów, obecnie stoi otworem dla wszelkich zwiedzających.

Jeśli nie intrygują Cię znane zabytki stolicy Chin, możesz spędzić dzień na spacerach po hutongach, a więc zwartych, ciasnych uliczkach z parterowymi domkami. Zakupisz tam drobne pamiątki jak też spróbujesz regionalnych potraw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*