Siłownia w mieszkaniu – duży komfort?

Niewątpliwie posiadanie w domu dobrze wyposażonej siłowni to luksus. Wypadałoby jednak odpowiedzieć sobie na pytanie – z czego taka siłownia powinna być zbudowana? Podstawą każdej siłowni, również tej domowej na pewno są atlasy do ćwiczeń. Przyrząd ten umożliwia trening siłowy niemalże wszystkich partii mięśni. Trenować możemy zarówno nogi, plecy, jak i ramiona oraz klatkę piersiową.

Odzież sportowa

Autor: Adidas
Źródło: Adidas

Atlas do siłowni posiada w sobie po prostu elementy wyposażenia różnych urządzeń treningowych, stąd właśnie jego szeroka funkcjonalność.

Właśnie dlatego konstruowanie domowej siłowni trzeba rozpocząć od atlasu (atlasy do domu). Zajmuje on stosunkowo mało miejsca, biorąc pod uwagę jego możliwości, co jest sporym plusem w przypadku, jeżeli siłownia power rack ma stanąć w domu. Dodatkiem do atlasu jest przykładowo trenażer. Przyrząd ten można przymocować praktycznie wszędzie: do ściany, do sufitu, czy nawet w drzwiach – tutaj konieczny jest drążek rozporowy. Drążek umożliwia ćwiczenie ramion, pleców, a także brzucha i klatki piersiowej.

Oprócz urządzeń siłowych, wypadałoby zatroszczyć się także o sprzęty z sekcji fitness, dla utrzymania wysokiej kondycji. W tym wypadku sprawa jest łatwa – wystarczy zdecydować i wybrać między trenażerem, a bieżnią stacjonarną. Bieżnia Reebok umożliwia tradycyjne bieganie w komfortowych, domowych warunkach. Oprócz treningu wydolnościowego, treningi na bieżni modelują też mięśnie łydek, ud i pośladków.

Rowerek treningowy (rowery poziome) zaś udostępnia trochę większe możliwości. Forma treningu podobnie opiera się na biegu, jednakowoż podczas ćwiczeń angażowane są także ramiona, co odciąża stawy kolanowe i biodra. Orbitrek przyczynia się zatem także do pracy nad mięśniami ramion. Co jednak wybrać jako uzupełnienie siłowni – bieżnię, bądź orbitrek, należy zadecydować samodzielnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*