Czym musi charakteryzować się pościel do hotelu? Jakiego rodzaju musi pełnić wymogi?

Z pewnością przed wyborem typu pościeli do swojego hotelu powinniśmy mieć na uwadze, iż całkowicie inne wymagania stawia się przed pościelą hotelową, a inne przed taką do domu. Wytrzymałość pościeli hotelowej powinna być z pewnością bardziej znaczna niż domowej, szczególnie że pościel hotelowa poddawana jest bardziej często procesowi konserwacji. Na pewno przed doborem typu pościeli do hotelu powinniśmy mieć na uwadze, iż zupełnie inne wymagania stawiamy przed pościelą hotelową, a całkowicie odmienne przed domową.

pokój hotelowy

Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com
Trwałość tego rodzaju pościeli musi być nieporównywalnie większa niż domowej, szczególnie, że pościel hotelowa poddawana jest bardziej często procesowi konserwacji. Pościel hotelowa to pościel przemysłowa, jaka musi pełnić najbardziej istotne wymagania – wytrzymałościowe, ale również estetyczne. Musi więc mieć znaczną wytrzymałość na dość częste pranie przemysłowe w temperaturze dziewięćdziesięciu pięciu stopni Celsjusza – kliknij to.

Musi być odporna na maglowanie, na pillingowanie oraz procesy dezynfekcji. Cechą która wyróżnia pościel hotelową jest na pewno gramatura tkaniny około 160 g/mkw. Dla pościeli domowej jest to około 125 g/mkw. Jednym z najbardziej znanych czynników tego rodzaju pościeli, które odróżniają tę typ od domowej pościeli jest przepis prania oraz konserwacji oraz środowisko, którym ten proces się odbywa. Pościel tego rodzaju możemy prać jedynie w niskich temperaturach, bez agresywnych środków piorących, najlepiej natomiast ją suszyć rozwieszoną na sznurku – sprawdź na dobre tkaniny hotelowe. Parametry mechaniczne i użytkowe pościeli są tak wybrane, iż nawet najbardziej agresywny proces konserwacji nie będzie miał wpływu na jej zewnętrzny wygląd, długość użytkowania oraz zachowania pewnych wymiarów konfekcji po praniu.

Takiego rodzaju właściwości można uzyskać wykorzystując tkaniny o innej strukturze oraz innym wykończeniu niż tkaniny do użytku domowego. Żeby powstała tkanina o wymaganych parametrach, powinno być wykorzystane długie, czesankowe włókno, jak najmocniej maksymalnie gładkie. Im bardziej długie i gładkie włókna, tym w większym stopniu cienka i bardziej odporna tkanina.

Przygotowaliśmy dla Ciebie interesujący artykuł. Po kliknięciu w niego znajdziesz dużo wiadomości na interesujący Cię temat i będziesz mógł zgłębić swą wiedzę.

Do produkcji tego rodzaju pościeli używa się specjalnych nici szwalniczych, najbardziej korzystnie rdzeniowych, które są odporne na działanie dość znacznych wartości temperaturowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*