Dla kogo są spływy kajakowe?

Współcześnie coraz więcej osób pragnie, przynajmniej weekendowej ucieczki od gwaru i zapachu miasta. Odpoczynek na łonie przyrody nie musi oznaczać jedynie wędrówek pieszych lub rowerowych przejażdżek. Bardzo wielu zwolenników mają również spływy kajakowe i trudno się temu dziwić. To faktycznie niepowtarzalna sposobność do nader bliskiego przestawania z dziką przyrodą, a zarazem zdrowy wysiłek na orzeźwiającym powietrzu.

Spływ pontonowy w Bardo - Ski-raft.pl

Autor: Wendy
Źródło: http://www.flickr.com
Co istotne, pływać kajakiem może praktycznie każdy. Na pewno warto zawczasu troszeczkę rozruszać mięśnie, w szczególności partie barkowe, jednakże w wypadku prostych tras liczy się jednak technika wiosłowania, a nie sama siła. Stąd nawet ludzie w wieku emerytalnym wybierają tenże rodzaj wypoczynku, tym bardziej że jest on polecany również przez kardiologów, jako doskonały trening na wzmocnienie mięśnia sercowego. Również dzieci bez kłopotu poradzą sobie z pływaniem kajakami, oczywiście pod dozorem osoby pełnoletniej. Chociaż ważne jest, aby rodzice lub opiekunowie mieli już pewne doświadczenie, aby na spokojnie nauczać swoje pociechy poprawnej techniki wiosłowania.

Ogromnie istotny wydaje się też odpowiedni wybór trasy. Jednostki niedoświadczone, słabe fizycznie jak też rodziny z dziećmi powinny wybierać spływy kajakowe urządzane na nizinnych rzeczkach, o bardzo spokojnym nurcie czy szlaki niewielkich jezior i kanałów. Na pewno musimy omijać rzeki prędko płynące, rwące górskie

kajak

Autor: Urko Dorronsoro
Źródło: http://www.flickr.com

rzeki, rzeczki z wieloma przeszkodami, w rodzaju obalone drzewa mulczowanie czy popsute jazy, a również rzeki lub jeziora ze śluzami, szczeblami wodnymi, tamami. Warto również pamiętać, iż na większych, otwartych akwenach zachodzi możliwość wystąpienia dużej fali.

Odpowiednio przygotowywane spływy kajakowe mogą dać uczestnikom istotnie pamiętne przeżycia. I coś w tym jest, że jak ktoś da się skusić na spływ kajakowy, to do tej formy relaksu będzie wracać. Tutaj można przejrzeć cennik cennik spływów pontonowych w Bardo

Spływ Bardo nie bez przyczyny staje się coraz to bardziej popularny. To doskonałe połączenie sportu oraz rekreacji. Rafting to obligatoryjny punkt na mapie podróżników wypatrujących wrażeń, z dala od cywilizacyjnego huku. Rafting na przełomie bardzkim przez wzgląd na lokalizację jest wyjątkowo atrakcyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*