Progi zwalniające, pachołki drogowe jako środek poprawy bezpieczeństwa na ulicy w trakcie normalnego użytkowania i stłuczek

Każdy zdaje sobie sprawę, jak duży jest odsetek wypadków na polskich drogach związany z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Jest to drugi powód, zaraz po tym związanym z wsiadaniem w stanie po spożyciu za kierownicę. Niestety są to zatrważające wyniki, dlatego należy coś z tym zrobić. Dobrym rozwiązaniem w wielu miejscach okazują się progi zwalniające.

roboty drogowe

Autor: Kenneth Walton
Źródło: http://www.flickr.com
Montuje się je w miejscach, w których wypadki związane z przekraczaniem prędkości są bardzo częste, ale również w pobliżu szkół, żeby kierowcy zdjęli nogę z gazu, bo wiadomo, że z dziećmi nigdy nic nie wiadomo. Ciężko wymagać od przedszkolaków odpowiedzialności, czy logicznego myślenia, to dorośli muszą zadbać o bezpieczeństwo maluchów. Dość często sam znak, który uświadamia kierowcom, że trzeba zwolnić, bo w okolicy są dzieci, mało dawał, dlatego montuje się progi zwalniające, które są świetnym sposobem na zmniejszenie prędkości i to przez każdego kierowcę. Często również progi zwalniające są na osiedlach, bo tam też mieszkańcy chcą, by ruch był spokojny, by nikt nie urządzał sobie rajdów między domkami. Progi zwalniające to idealne rozwiązanie, jeśli naprawdę chce się zwolnić ruch.

Konieczne przy robotach drogowych

Wszyscy wiele razy mieliśmy okazję widzieć jak na jakiejś ulicy był robiony remont albo były malowane czy to pasy tj. przejścia dla pieszych, czy też pasy rozdzielające drogę. Wtedy najczęściej dane miejsca są obstawiane pachołkami drogowymi.

Zaintrygował Cię powyższy komentarz ze strony (http://www.sklep.techkar.pl/produkty/akcesoria_czesci_myjek_cisnieniowych_techkar,2,3523)? Jeżeli go nie popierasz, to zapraszamy do polemizowania. Każda dyskusja będzie pozytywna.

Te pachołki drogowe nie są kosztowne, można je znaleźć w hurtowni bhp, bo jak wiemy mają one ostrzec innych uczestników ruchu o tym, że w konkretnym miejscu nie można przejechać i należy to miejsce ominąć, a co się z tym wiąże są ochroną dla ludzi , którzy pracują w danym miejscu. Jeżeli firma mająca prowadzić jakieś prace na drodze nie posiada pachołków, to najczęściej nie może zacząć.

znaki drogowe
Jeżeli dopiero, co pomalowane pasy nie zostaną zabezpieczone przez pachołki, to niestety uczestnicy ruchu w bardzo krótkim czasie sprawią, że pasy nie będą wyglądały w taki sposób jak sobie tego życzyło przedsiębiorstwo wykonujące daną pracę. Pachołki są również wykorzystywane w szkółkach jazdy i raczej początkującym adeptom niełatwej sztuki prowadzenia samochodu nie kojarzą się dobrze. Choć oczywiście po pewnym czasie, jazda pomiędzy pachołkami nie będzie niczym skomplikowanym, ale na początku musimy się tego, po prostu nauczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*