Na wakacje powinniśmy jechać do Chorwacji — jest tam pyszne jedzenie, plaża oraz morze

Ci rodacy, którzy nie są w stanie wyobrazić sobie letniego odpoczynku w innym miejscu niż na plaży, powinni pojechać do Zadaru.
Na szczęście z naszego kraju do Chorwacji nie jest zbyt daleko.

odbicie - hotel

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Zadar

Autor: Farrell Small
Źródło: http://www.flickr.com
To wymarzona informacja dla ludzi, którzy boją się latać. Da się tam w jeden dzień dotrzeć samochodem. Dla czteroosobowej rodziny będzie to tańsze aniżeli lot samolotem. Trzeba zabukować hotel (noclegi mrągowo) przykładowo w Zadarze albo jego okolicach. To przepiękne oraz bardzo stare miasto. Jest tam cudowna starówka. Musimy wspiąć się nieco wyżej, by móc zobaczyć niezwykły widok dachówek o ceglanym kolorze oraz w oddali morze. Zadar to również wyśmienite jedzenie. Codziennie będziemy mogli próbować świeżych ryb oraz owoców morza. Restauracji jest tyle, że zapewne będzie w czym przebierać. Prócz tego wszędzie przywita nas miła atmosfera. W tej części Chorwacji latem czeka na nas też cudna pogoda. Nie ma deszczu i jest ciepło. czasami tylko znad wody dociera do nas orzeźwiający wietrzyk. W mieście jest piękna promenada. Są też parki. Znajdziemy tu wiele miejsc, które idealnie będą nadawały się do pieszych czy rowerowych wycieczek. Można zwiedzać ruiny rzymskich budowli oraz dla przykładu kościół przedromański św. Donata z IX w. W mieście jest o wiele więcej starych zabytków.

Zatem jeśli kochamy w wyobraźni przenosić się w czasie, to przybyliśmy w idealne do tego miejsce. Z pewnością nam się tutaj spodoba.
Pamiętajmy, że Chorwacja jest najlepszym pomysłem na wczasy, a w Zadarze zapewne fantastycznie spędzimy czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*