Amsterdam – idealne miasto na weekend z kimś bliskim

Wolny weekend w przeciągu roku to nie lada wyzwanie. Zazwyczaj musimy coś załatwić, po coś podjechać, zrobić poważniejsze zakupy, zająć się remontowaniem lub wstąpić do rodziców, gdyż ostatnimi czasy odrobinę ich zaniedbaliśmy. Dlatego gdy mamy te dwa dni wyłącznie dla siebie, warto spędzić je w przemyślany sposób, np. udać się na wycieczkę do Amsterdamu z ukochaną czy ukochanym. Taki weekend spędzany daleko od zwykłych kłopotów jest doskonałą metodą na przyjemny czas we dwójkę. Z jakich względów warto pojechać właśnie do Amsterdamu?

Amsterdam przyciąga turystów z całej Europy i nie wyłącznie, więc niewątpliwie jest warty odwiedzenia. Boskie plantacje wielokolorowych tulipanów, rewelacyjne piwo i apetyczne sery, od jakich żaden ich smakosz nie będzie mógł się oderwać, ciekawe muzea skrywające wiele pamiątek to wyłącznie niektóre zalety tego miasta. Gdy odwiedzamy Amsterdam bez wątpienia powinniśmy odwiedzić Plac Dam umiejscowiony w samym centrum miasta, więc na pewno nie będziemy mieć kłopotu, aby do niego trafić. To w tym miejscu znajduje się Pałac Królewski i muzeum z figurami woskowymi Madame Tussand. Należy również udać się na przejażdżkę kanałami, jakich jest więcej niż 600.

Poznań

Autor: Filip Maljković
Źródło: http://www.flickr.com

Są niezmiernie malownicze i zapewniają miastu klimat, a aby przepłynąć się jakimś statkiem, musimy udać się do przystani w centrum miasta i kupić bilet na statek, który zazwyczaj odpływa co godzinę. Jeśli z kolei lubisz rozrywki na wieczór, musisz odwiedzić Dzielnicę Czerwonych Świateł (dowiedź się więcej). To jak najbardziej nie rozrywka dla dzieci, zatem idźmy tam sami, bo w końcu wszystko trzeba zobaczyć. Pamiętaj jednakże, żeby nie robić fotografii, to zabronione w tamtym miejscu.

Poznań

Autor: eisenbahner
Źródło: www.flickr.com

Dziś do Amsterdamu można lecieć z każdego lotniska w kraju. I stolica, i Poznań imprezy okolicznościowe poznań lub Wrocław oferują dobre połączenia w opłacalnych cenach. By nie przepłacić i oszczędzić pieniądze na zwiedzanie, dobrze wypatrywać aktualnych promocji i kupić bilet wówczas, gdy koszty jego kupna nie będą przekraczać kilkudziesięciu złotych (zerknij). To rzeczywiście możliwe, choć teraz pewnie w to nie wierzysz, ale tanie linie lotnicze nieraz kuszą podróżujących opłacalnymi propozycjami, z których nieodzownie trzeba skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*