Co daje zastosowanie małej architektury przy aranżowaniu ogrodu?

Wyobraź sobie śliczny ogródek, który otoczony jest śliczną rosnącą w nim roślinnością. Poprzez drzewka przedostaje się subtelne słoneczne światło, z kolei w cieniu odnajdziesz najlepszy kącik do odpoczynku: wiszący między konarami hamak.

zdjęcia

Autor: Chris
Źródło: http://www.flickr.com
architektura

Autor: Garrett Coakley
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego typu miejsca mógłby rozciągać się przepiękny widok na wielobarwne rabaty czy ścieżki ułożone z olbrzymią starannością prowadzące na lubiany balkon wprost do altanki. Ogródek to realizacja marzeń wielu osób. Jeśli nie masz pewności, w jaki sposób zagospodarować dobudowaną przy domu enklawę bez względu na metraż, to przeczytaj niniejszy tekst. Doniczki, fontanny, słupy, łuki czy altany, schodki, ozdobne oczka wodne – ogródek może być pełen małej architektury. Może wyglądać w takiej sytuacji prześlicznie, nadaje charakterystycznego smaczku aranżacji, a co w tym jest najbardziej istotne, w większości przypadków oprócz czynników związanych z wyglądem, posiada przydatne wykorzystanie.

Tekst, który teraz masz przed sobą jest pełny zajmujących wiadomości, jednak ponadto zweryfikuj informacje przestawiające podobną sprawę tu.

Doskonałym przykładem mogą być wykonane z kamienia piece, ławki lub nawet nawierzchnie w postaci ścieżek lub schodków.

Te ostatnie także wyznaczają specyficzny rozdział ogrodu na konkretne elementy: dekoracyjne, rekreacyjne albo rolne. Należałoby więc mieć świadomość tego, że przy aranżowaniu ogrodu lub też balkonu obowiązują jednakowe reguły co we wnętrzach domu.

Należy traktować więc aranżację strefy pod chmurką tak, jakbyśmy aranżowali salon, w którym oprócz komfortowych mebli wypoczynkowych, żywych ozdób, muszą osiedlić się użyteczne dla odpoczynku akcesoria. Ponadto taka mała architektura to również doskonały element dekoracyjny, który z pewnością na długo zapisze się w pamięci osób, które zobaczą Twój ogródek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*