Kiedy w naszym kraju wciąż jest chłodno, powinniśmy uciec na Morze Śródziemne — na Cypr

Każdy Polak śni już o tym, by w końcu było ciepło. Zabukujmy więc bilety na samolot do Larnaki.
Pewnie nie każdy z nas słyszał o Larnace, gdyż nie jest to cypryjska stolica.

pogoda

Autor: Stefan Fussan
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak mamy tam połączenia lotnicze z Polski i już po kilku godzinach będziemy w stanie cieszyć się słońcem i ładną pogodą. W samym mieście jest piękna promenada wzdłuż plaży oraz kilka ciekawych miejsce wartych odwiedzenia. Możemy przykładowo zobaczyć cerkiew św. Łazarza z IX wieku i fort z XVII wieku, który wybudowali Turcy. Jednak, jeśli chcemy na Cyprze spędzić więcej niż cztery dni, to dobrze byłoby, byśmy wypożyczyli samochód i zobaczyli więcej. Larnaka jest idealnym miejscem wypadowym. Niedaleko stąd do Nikozji, która jest stolicą wyspy, ale także do miast, które znajdują się na południowym-zachodzie Cypru. I tak przykładowo mamy możliwość, by zobaczyć symboliczne miejsce narodzin pięknej Afrodyty — Petra tou Romiou. Jest tu cudownie.

Jeśli uważasz, że prezentowany tutaj tekst jest cenny oraz szukasz czegoś podobnego, to kliknij oprócz tego ten odnośnik, a przeczytasz więcej informacji hotel koferencje mazury.

Można podziwiać widoki oraz skały. Dalej na zachód jest Pafos. Tu powinniśmy zwiedzić Park Archeologiczny, gdzie znajdziemy ruiny willi i przecudne mozaiki, oraz Grobowce Królewskie. Dobrze byłoby wybrać inną drogę z powrotem do Larnaki. Może powinniśmy udać się w głąb kraju. Górzysty Cypr wydaje się być w stu procentach inny aniżeli nadbrzeżne miasta. Tu życie toczy się nieśpiesznie w małych wioskach.

W kawiarenkach wypijemy mocną kawę i przekąsimy również smakowite specjały. Tubylcy pewnie będą się nam przyglądać z ciekawością, gdyż nie zapuszcza się tam zbyt dużo obcokrajowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*