Co wybrać, jeżeli chcemy się odchudzić?

Najczęściej uprawiamy go doraźnie lub wyczynowo. Zawsze jest jakakolwiek przyczyna, żeby go uprawiać.
sport uprawiamy albo dla wyrzeźbienia smukłej sylwetki lub dla relaksu.

kamienica

Autor: Aga Cudak
Źródło: abcslubu.pl
sport

Źródło: www.citypictures.net

Niektóre rodzaje treningów przyczyniają się raczej do rozbudowy mięśni, niż do wysmuklenia sylwetki. Jeżeli zależy Ci na zgrabnej sylwetce, to postaw najlepiej na ćwiczenia tlenowe. Pomogą Ci one spalić nadwyżkę kalorii i sprawisz że za jakiś czas Twoje ciało nabierze ładnych kształtów. Idealna figura żąda jednak wytrwałej pracy. Kluczem do osiągnięcia celu, jest odchudzanie się. Trzeba ponadto dodać do tego regularną aktywność ruchową. Jeśli Twym problemem jest duża nadwaga, rozpocznij od ćwiczeń, jakie nie obciążają stawów. Może być to pływanie bądź półgodzinny spacer. Jeżeli spadnie waga, wtedy można się przestawić na nordic walking czy też marsz na spacerze.
Jeżeli stawiasz sobie za cel zgrabną figurę i dobrą formę, to bieganie byłoby dobrym wyborem. Trening siłowy jednak nie jest wskazany, jeżeli nie chciałabyś wyrzeźbić muskulatury ciała. Ciężary raczej sprzyjają rozbudowie mięśni niż zrzucaniu tłuszczu.sprawdź szczegóły rowy nad morzemNa szczupłe uda i zgrabne pośladki u kobiet, dobre mogą być ćwiczenia fitness. Należałoby więc uczęszczać cyklicznie na zajęcia fitness, ponieważ w grupie łatwiej można by zmotywować się do treningów. Bieganie, jakie ma na celu wyrzeźbić zgrabną figurę, należy uprawiać w powolny sposób i dłuższy czas, niż szybko.

Intensywne bieganie przyczynia się do rozbudowywania ud. Jeżeli chciałabyś odchudzić się, to musisz wygospodarować godzinę na trening.Trening trzeba poprzedzić rozgrzewką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*