Zimą jest najlepszy czas, aby uciec daleko, gdzie będzie ciepło — powinniśmy lecieć na Cypr?

Duża część rodaków nie cierpi zimy. Myślą wówczas o wakacjach. A gdyby tak lato nastało wcześniej niż zazwyczaj?
Ucieczka do ciepłego miejsca w środku polskiej zimy to rewelacyjny plan.

wodospad - Bieszczady

Autor: Pawel
Źródło: http://www.flickr.com

Larnaka

Autor: __Samir_
Źródło: http://www.flickr.com
Szczególnie dla tych, którzy nie cierpią śniegu i ciemności. Aby nie czekać na wakacje w Polsce, warto lecieć przykładowo na Cypr. Temperatury zimą są tam raczej fajne. Nie będzie zbyt gorąco, ale będziemy mogli cieszyć się słońcem. Na przykład Larnaka jest tym miejscem na wyspie, dokąd latają bezpośrednio samoloty z naszego państwa. To znaczny plus, ponieważ przesiadki z reguły są okropne.

Doskonałe oferty, najniższe ceny! To naprawdę jest możliwe, chodź, spójrz na portal (https://www.margaretka-swietokrzyska.pl/), a bez dwóch zdań się nie zawiedziesz!

Szczególnie jeżeli lecimy z maluszkami. Larnaka nie jest stolicą kraju, ale i tak miasto ma sporo do zaoferowania. Jego historia sięga nawet XII wieku p.n.e. Możemy tam zwiedzić starą cerkiew św. Łazarza, fort obronny postawiony przez Turków lub stary meczet. Jeśli dojdziemy do wniosku, że obaczyliśmy w mieście wszystko i ciekawi nas, co jest dalej, to musimy udać się też do stolicy — Nikozji. Jest ona rozdzielona na dwie części. W środku miasta biegnie granica. Po jej przekroczeniu można poznać turecką część miasta. Musimy mieć rzecz jasna paszport, ale nie trzeba załatwiać wiz. Po tureckiej stronie fajnie jest zjeść tradycyjny obiad. Zachwycą nas ichniejsze smaki oraz aromaty. Warto pojechać także na zachodnią stronę wyspy.

Pafos jest cudnym i starym miastem, gdzie można zobaczyć zamek oraz Grobowce Królewskie. Oczywiście nie możemy także pominąć relaksu na cudnych cypryjskich plażach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*