Ostrożność na skuterze

Zanim podejmie się decyzję o zakupie wymarzonego gatunku motocyklu, należy skupić uwagę na bezpieczeństwo jazdy.

Posiadacze motocykla (akcesoria motocyklowe) powinni natomiast dozorować stan techniczny swojego wehikułu i nabyć odpowiedni ubiór. Nie powinno wyobrażać sobie przede wszystkim jeżdżenia bez kasku motocyklowego, który w razie ryzyka strzeże naszą czaszkę przed urazami, amortyzując upadek i ogranicza obciążenie głowy nieprzewidzianym uderzeniem.

Autor: źródło: www.polimalo.com

W motocyklach montowane są także poduszki powietrze bądź innowacyjne pasy bezpieczeństwa. Można nabyć także kamizelkę bądź kombinezon motocyklowy z poduszką powietrzną, która wprawiana w ruch jest mechanicznie pociągnięciem za linkę spiralną – jej funkcją jest zabezpieczenie tułowiu, bioder, pleców, szyi, a przede wszystkim kręgosłupa kierowcy jednośladu. Należy pamiętać, że wybrany kombinezon motocyklowy powinien ściśle przylegać do ciała. Jeśli trudno nam kupić taki kombinezon, można zamówić sobie specjalistyczny na miarę.

Ważnym założeniem bezpieczeństwa na motocyklu jest specjalistyczna odzież motocyklowa, która nie tylko może zmniejszyć siłę niebezpiecznego zdarzenia, ale i chroni przed obtarciami i ciężkimi ranami całe nasze ciało. Podczas ryzykabądź upadku, zagrożone są przede wszystkim kończyny motocyklisty. W letnią porę rekomendowane jest również korzystanie z odzieży motocyklowej, która ochrania nas także przed bólami reumatycznymi bądź przeziębieniem. Materiał stroju motocyklowego powinien nie być podatny na tarcia, musi być wytrzymały, zatem zazwyczaj są to skóra bądź tekstylia.

Dobre rękawice motocyklowe nie mogą przepuszczać wiatru, a jednocześnie, zarazem pozwalając oddychać skórze. Zalecane jest pomyśleć także o zakupie wodoszczelnych rękawic motocyklowych. Natomiast najlepsze kurtki motocyklowe to takie, które nie powstrzymują naszych ruchów, zarazem są połączeniem bezpieczeństwa i wygody. Kurtki motocyklowe powinny być przede wszystkim nieprzemakalne. Odpowiednio dobrane spodnie motocyklowe wieńczą strój kierowcy jednośladu. Spodnie motocyklowe akuratnie dostosowane, z regulowanymi wentylatorami oraz z składnikami odblaskowymi czy też ochraniacze na biodrach, zapewniają bezpieczeństwo i wygodę jazdy. Pamiętać jednak należałoby, iż mimo że odzież motocyklowa stanowi ogniwo, najważniejsze są rozwaga i unikanie brawury przez motocyklistę. Nie można być też zbyt pewnym siebie, warto mieć oczy dookoła głowy.

Źródło:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*