Parkingi niedaleko portu lotniczego na terenie Dolnego Śląska

Na lotniskach we Wrocławiu nieustająco panuje ogromny ruch, w związku z tym parkingi przy lotniskach są praktycznie konieczne. Masa ludzi przyjeżdża na lotnisko taksówką bądź automobilem, brak miejsca do zaparkowania zdoła być kłopotliwy. Parking przy lotnisku powoduje, że możemy bez problemu zaparkować auto i zgrabnie i prędko dostać się na lotnisko. Poniektóre parkingi są trochę dalej, aczkolwiek lotniska gwarantują wówczas gratisowy transport z parkingu na lotnisko oraz odwrotnie.

Lotnisko

Autor: Dolapo Falola
Źródło: http://www.flickr.com
Na terenie lotnisk przeważnie mieści się parę rozlicznych parkingów. Nim zostawimy auto (winiety Bułgaria) na jednym z nich, winniśmy wiedzieć, jakie przepisy obowiązują na danym parkingu. Niektóre są parkingami, na których nie wolno zostawiać wozów. Służą tylko do przykrótkiego zatrzymania się oraz odjechania. Niejeden parking przy lotnisku we Wrocławiu to parking krótkoterminowy, to oznacza, że zdołamy zatrzymać się na nim wyłącznie na krótki czas, przykładowo na 15 minut. Istnieją również parkingi długoterminowe, na jakich zdołamy zatrzymać się godzinę lub więcej. Niemało lotnisk ma także parkingi poświęcone wyłącznie dla taksówek, w związku z tym na tego typu parkingach pewnie nie powinny parkować zwykłe samochody osobowe. Istotne jest także to, żeby zwrócić uwagę czy konkretny parking na lotnisku jest płatny lub bezpłatny.

Powiązany artykuł: bezpieczny parking koło lotniska

Dzięki przestrzeganiu każdych zasad oraz norm, powiązanych z parkowaniem, bezsprzecznie na parkingu będzie panować schludność i porządek. Pomnijmy też o właściwym, zgodnym z przepisami trybie parkowania. Nie parkujmy na miejscach poświęconych dla niepełnosprawnych, jeśli nie przylegamy do tej grupy osób. Miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych nieraz mieszczą się bliżej lotniska, aby osoby te mogły prędzej i łatwiej na nie dotrzeć. Nie warto zajmować tych miejsc oraz utrudniać dotarcia jednostkom niepełnosprawnym. Zwracajmy również uwagę na drobiazgowe parkowanie, by nie zajmować innym położeń parkingowych. Pamiętajmy, iż dla jednego samochodu poświęcone jest jedno miejsce parkingowe na lotnisku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*