Kiedy pojechać do Nepalu lub na Kubę?

Do Nepalu wskazane jest pojechać przede wszystkim na przełomie października oraz listopada, gdy zaczyna się pora sucha a także ustają opady letniego monsunu. W Nepalu zapoczątkowują się wówczas zbiory ryżu, a towarzyszy im kolorowa obrzędowość a także praktykowane od pokoleń zwyczaje.

Pogoda w Nepalu: pora sucha przynosi czyste powietrze, przejrzyste i zapewniające doskonałą widoczność. Warunki pogodowe służą górskim wyprawom – nie ma już skwarów, a mrozy jeszcze nie nastały. temperatura obniża się o wiele w grudniu a także styczniu, jednak śnieg pojawia się tylko w wysokich partiach gór. Podróżnicy wyruszający wtenczas w góry, muszą mieć należycie przygotowanie ekwipunkowe jak też kondycyjne. Z przyczyny pogodowych warunków na Thorung La może być zamknięty szlak krajoznawczy u podnóża Annapurny. W owych dwóch miesiącach wskazane jest zainwestować w kwaterę w droższym hotelu, dlatego że hotele oferujące niskie ceny nierzadko nie są ogrzewane w wystarczającym stopniu. Pora sucha w Nepalu kończy się, w zależności od warunków pogodowych, w lutym lub dopiero w kwietniu.

Szukasz wiarygodnych wiadomości na ten temat? Śpieszymy poinformować Cię, że w tej chwili je znalazłeś. Trzeba jedynie najechać na łącze do wpisu (https://www.hotelpanorama.pl/).

Temperatura powietrza rośnie służąc równolegle podejmowaniu eskapad wysokogórskich.

koszyk

Autor: Stelton
Źródło: Stelton
Kuba wycieczki. Szczyt sezonu na Kubie, a więc okres kiedy jest najsporzej wędrowców, natomiast ceny idą w górę to lipiec a także większość pory suchej.

Kwiecień oraz maj, a więc przełom pory suchej oraz deszczowej, to niesłychanie polecany czas na zwiedzanie Kuby, gdyż opadów jest wtenczas najmniej, temperatury nie będą jeszcze tak wysokie, a wilgoć powietrza stosunkowo niska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*